30 thoughts on “Jak využít energii strachu k vašemu prospěchu

 1. Marie, jak je to se strachem nespecifickým – např. strachem, zda-li člověk bude stále schopen splácet hypotéku. Přičemž není reálný důvod k obavám…Jak s tímto strachem pracovat, jak ho přetavit v něco pozitivního…? Děkuji za odpověď, Ilona

  • Každý problém např. strach či fobie mají svoji příčinu.
   Prostě nějak to ve Vašem životě začalo, nějak to vzniklo.
   Žádné dítě se nerodí s fobií či strachem z neschopnosti splácet své závazky.
   Je
   potřeba zeptat se Vašeho podvědomí, jak to začalo, protože Vaše
   podvědomí si pamatuje každý okamžik Vašeho života, zatímco Vaše vědomá
   mysl většinu z toho zapomněla.
   Až tu příčinu při terapii odhalíme, potom s tím můžeme pracovat.
   Pokud jste připravená zbavit se svých strachů, ráda Vám pomůžu.

 2. Kvůli fóbii z přednášení a veřejného vystupování jsem ve škole propadla a pak musela dělat reparát. Jak překonat fóbii z řízení auta do velkých měst? Do Brna, Prahy a nedejbože Vídně mě nikdo nedostane! Děsí mě provoz a to, když se ve městě nevyznám, neznám směry. Obětuji vše, jen abych tam nejela. Jinam dojedu celkem bez problémů. Jak překonat fóbii z řízení auta vůbec?

 3. lze se zbavit strachu z toho, že udělám chybu, z dekonolasti? Vím, že je lidské dělat chyby, ale jak se tohoto strachu zbavit

 4. Hezký večer, no já tedy z veřejnému projevu strach nebo obavu mám, ovšem 100% už není. Myslím si, že se dopracuji k tomu, mluvit před více lidmi- zřejmě tak ve videu nebo videích a toto bude moje maximum. 🙂 Mějte se fajn 🙂

 5. Dobrý večer. Strach z vlastní video-přednášky bych možná překonala, ale nemohu překonat strach z toho, že to nezvládnu tecnicky. To není jen tak – naučit se zacházet s programe, s You-tube, s kamerou (už jenom vybrat tu správnou), vůbec to všechno připojit a rozchodit. Tohle rozhodně sama nepřekonám. Může mi v tom pomoci terapie? Mám i strach někoho oslovit, aby mi s technikou pomohl. Proto hážu flintu do žita a možná je to škoda.

  • Miroslovo, o tom mi povídejte… dneska jsem se vypla dříve než jsem chtěla a mluvila jsem dál a ani jsem si toho nevšimla, že jsem offline. 🙂
   Potom přišel manžel a řekl mi, že už nevysílám. Byla to legrace.
   Pokud máte strach, který Vám zabraňuje něco dělat, objednejte se na sezení.

  • Strach je emoce, která je součástí našeho podvědomí, jako ostatně všechny emoce. Podvědomí je naše meotivní mysl. Nějaký vědomý návod na to, jak řešit strach neexistuje. Rozeznávám dva druhy strachu: strach, který vám zabraňuje v něčem a potom druhý strach, který cítíte když děláte to, co chcete…Věnujete se té činnosti, i když máte strach.

 6. Hezký večer, mám stéjný strach jak tady Majka, z otěhotnění strach, nechci mít děti, a nejhorší je, že mě mí rodiče nutí málem děti a ostatní lidé to nechápou většinou, teda jsou i takoví co to chápou, ale to jsou spíše jen vyjímky. Z řízení auta, taky trošku, mám strach a asi se obvám, že i trošku ze vztahů.

  • Není těžké se zbavit strachů a fobií, když víte jak na to. Samozřejmě rady nestačí, protože rady jsou zaměřeny na naše vědomí a my potřebujeme pracovat se strachy, které jsou iracionální a které jsou součástí našeho podvědomí.

 7. Věřím Maruško, že mě dokážete pomoci sezeními u Vás, a že pak promluvím i před mnoha lidmi. Já to nyní cítím tak- dám web, knihu/y, a videa namluvené, to je pro mne velká výzva. Děkuji za podnětné obrázky :-).

 8. Na javisku som ucinkovala asi od piatich rokov, tancovala som v balete. To, co som citila pred vystupenim, bol skor akysi pocit zodpovednosti spojeny s pocitom obrovskej radosti.
  Vo svojom profesnom zivote mam strach vystupit pred verejnostou, nedokazem vyjadrit svoj nazor, ohajit svoju pracu a pod. A to napriek tomu, ze tak neposobim. Hodnotena som inymi ako silna zena.
  Prave z toho sa ale vyvinul moj pocit strachu. Postupne. Castokrat som pracovala v profesii, na ktoru si narokovali prevazne muzi a ti vedia velmi uspesne odsuvat zenu na druhu kolaj, neznasaju, ked zena dokaze samostatne pracovat bez ich podpory.
  Pre muzov je tazke mat vo svojom okoli uspesnu zenu, samozrejme, pokial ide o pracu. V osobnom zivote je to presne naopak. Ked zena nevystupuje ako pracovne uspesna, je pre muza oblubenou spolocnostou, s ktorou sa da hovorit o vsetkom.
  Toto u mna sposobilo strach z ludi a odmietam len osobny kontakt zabavnej spolocnicky.

 9. tak já to balím, Marie se nám asi někam ztratila…. Maruško děkuji opět jste odvedla dobrou práci. Bylo to pěkné. Máte tak podmanivý hlas, že se do vás zaposlouchám a je to najednou jako vaše audia… celou dobu si myslím, že vím, co slyším…a najednou je konec a já čučím jak vrána a marně vzpomínám, o čem byla řeč. Tak ještě jednou díky moc. Hezký večer Mirek

 10. Na druhé straně strachu leží jejich osud…krása a spojeno s historií vaše myšlenky člověka úplně pohltí.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..